×
Strona główna » Aktualności » Przelicznik kuchenny
AKTULNOŚCI | 20 grudnia 2020

Przelicznik kuchenny


by Aga
Poradnia plastyczna


Idą święta więc życie kuchenne należy sobie ułatwiać. Po to zostaliśmy obdarzeni wyobraźnią i umiejętnością twórczego myślenia

Po co zatem tracić czas na niepotrzebne działania, skoro pewne rzeczy możemy uprościć lub zautomatyzować. Jednym z takich ulepszaczy, który znacząco ułatwił mi kuchenne prace stał się kuchenny przelicznik miar i wag. Po co, co chwilę otwierać zeszyty z przepisami jak można zerkać ukradkiem na ścianę?

Gdy byłam dzieckiem w jakiejś gazecie znalazłam zestaw informacji pt. „na oko w naszej kuchni” czyli co i ile waży – łyżka, łyżeczka, szklanka itp. Zeszyt z przepisami mamy się o te informacje powiększył (plus szlaczki oczywiście :)) i było mi łatwiej pomagać jej w gotowaniu. W dobie internetu i dostępności technologii, to co kiedyś nazwano właśnie na „oko w naszej kuchni”, dziś nazywa się przelicznikiem kuchennym i wisi u mnie na ścianie. Szybki i łatwy dostęp, nie trzeba szukać jak się piecze czy gotuje, nie brudzi się, bo jest za szybką.

We wszystkich gotowcach z sieci, zawsze mi czegoś brakowało. Stworzyłam zatem swój w programie do grafiki wektorowej. Ponieważ korzystam często z przepisów anglojęzycznych mój kuchenny przelicznik uzupełniłam o miary i wagi anglosaskie czyli te wszystkie cupsy czy płynne i sypkie ozy… (uncje).

Przelicznik kuchenny do zawieszenia. Wydrukuj go sobie!

Mając umiejętność operowania jakimkolwiek programem do grafiki wektorowej można sobie taki przelicznik zrobić szybko samemu. Brak tej umiejętności lub niechęć poświęcenia czasu na taką realizację też można obejść ściągając z naszej strony tę „plastyczną” pomoc kuchenną – przelicznik kuchenny do samodzielnego wydruku. Wzory są w siedmiu kolorach. Wszystkie z dominantą czarnej barwy, aby z daleka były czytelne. Wystarczy pobrać PDF’a i sobie wydrukować na kartce A4. Najlepiej drukować na trochę grubszym papierze z bloku technicznego (takim o gramaturze minimum 150g/m², bo blok techniczny blokowi nierówny; dobrzy producenci papieru np. Canson podają gramaturę na swoich blokach).

Grubszy papier nie będzie się falował, raz z powodu zadruku dużą aplą jednakowej barwy (to czarne tło) a dwa, z powodu kuchennej wilgoci. Oprawiając w ramkę pamiętajcie aby zawiesić ją z dala od bezpośredniego źródła światła (absolutnie nie na ścianie, na której długo operuje słońce). W przeciwnym wypadku, wydruk może szybko wyblaknąć.

Pobierz PDF’a ze wzorami kolorystycznymi

Mnogość wzorów kolorystycznych sprawia, że ten przelicznik kuchenny wpisze się w każdą Waszą kuchnię. Nie zależnie czy będzie ona rustykalna, czy bardzo nowoczesna.

Miłego drukowania, oprawiania i użytkowania! Pamiętajcie tylko, że są to wzory przeznaczone dla Was prywatnie, a nie do dalszej komercyjnej dystrybucji.Archiwum aktualności
Sztuka w Szczecinie
Poradnia plastyczna
Artystyczne inspiracje

Kalendarz

wydarzeń

30
września
   2021   
Zaczynamy 30 września
19
czerwca
   2021   
Dyplomowy przegląd prac 2021
10
maja
   2021   
Rekrutacja 2021/2022
22
marca
   2021   
Festiwal pisanek 2021
Poznaj naszą szkołę. Zobacz pracownie. Zacznij tworzyć!    Dowiedz się więcej »
Zapisz się na zajęcia już dziś! Ciebie też nauczymy rysować!    Dołącz do nas »
Szybki kontakt
Pl. Kilińskiego 3 lok. 160
71-414 Szczecin
(BUDYNEK ZDZ, 1 piętro)
sprawdź na mapie


tel. 509-602-337 (w godz. 10-18 pn-pt)
facebook    instagram    pinterest

Szczegółowe dane kontaktowe, w tym godziny otwarcia naszej placówki i dane do przelewów, znajdziecie Państwo w rubryce Kontakt.
Informacje
Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK.

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 KC, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.