×
Strona główna » Aktualności » Pospolite ruszenie
AKTULNOŚCI | 4 listopada 2011

Pospolite ruszenie


by Matenaj
Artystyczne inspiracje


Nie ma co ukrywać, że architektura wielu polskich miast, stawia wiele do życzenia. Chodzi tu głównie o wielką sowiecką skazę - blokowiska.

Od początku ich istnienia szpeciły krajobrazy miast, swoją szarością i wielkością. Nijak komponując się do otoczenia. Dlatego, np. w takim Szczecinie czy Wrocławiu wielka płyta stoi obok przedwojennej zapuszczonej kamienicy itp. Jednak po przekształceniu systemu, ludziom, którzy myśleli, że gorzej być nie może, do końca pogwałcono ich wyczucie estetyki, malując szare paskudztwa, w ciapki, śrapki, seledynowo regularne fiolety (na tych blokach wszystko jest możliwe). Można by było pomyśleć, że nie da się z tym nic zrobić. Mieszkańcy takich bloków, przyjmują psychodeliczne kontrasty z nad wyraz dużym spokojem, bo nigdy nie widziałem pikiety w telewizji, że ludzie są tym faktem oburzeni.

Na szczęście w każdym społeczeństwie są wybitne jednostki, które nie godzą się na szerzenie syfu. Jedną z takich osób jest Łukasz Rostkowski (znany szerszej publiczności jako L.U.C). Wrocławski muzyk postanowił walczyć z tą estetyczną znieczulicą, wprowadzając dizajn na blokowiska. Całą akcję nazwał "Pospolite Ruszenie"... o samej akcji nie będę się rozpisywał.

Zapraszam na jej oficjalną stronę pospoliteruszenie.com. Jedyne co mogę zdradzić, to że rewolucja bloków już się rozpoczęła!!! Zobaczcie zdjęcia.Archiwum aktualności
Sztuka w Szczecinie
Poradnia plastyczna
Artystyczne inspiracje

Kalendarz

wydarzeń

14
października
   2021   
Start - zajęcia z dziećmi 7*-9 i 10-11/12 lat
30
września
   2021   
Zaczynamy 30 września
24
września
   2021   
Rekrutacja na zajęcia dla dzieci
19
czerwca
   2021   
Dyplomowy przegląd prac 2021
Poznaj naszą szkołę. Zobacz pracownie. Zacznij tworzyć!    Dowiedz się więcej »
Zapisz się na zajęcia już dziś! Ciebie też nauczymy rysować!    Dołącz do nas »
Szybki kontakt
Pl. Kilińskiego 3 lok. 160
71-414 Szczecin
(BUDYNEK ZDZ, 1 piętro)
sprawdź na mapie


tel. 509-602-337 (w godz. 10-18 pn-pt)
facebook    instagram    pinterest

Szczegółowe dane kontaktowe, w tym godziny otwarcia naszej placówki i dane do przelewów, znajdziecie Państwo w rubryce Kontakt.
Informacje
Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK.

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 KC, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.